امروز : چهارشنب ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶

فرصت های سرمایه گذاری شهرستان مهریز بررسی شد

در نشست نمایندگان تام الاختیار دستگاههای اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد، فرصت های سرمایه گذاری شهرستان مهریز بررسی شد.
فرصت های سرمایه گذاری شهرستان مهریز بررسی شد
چهارشنب | ۱۳۹۷/۰۵/۲۵ - ۱۳:۰۷ |
کد خبر : ۱۸۱۷ |
اقتصادی

فرماندار مهریز با اشاره به ظرفیت های خوب شهرستان به عنوان باغ شهر تاریخی استان، سرمایه گذاری در بخش گردشگری را اولویت برنامه های خود برشمرد و گفت: مهریز در این حوزه حرف برای گفتن دارد؛ چراکه دارای خانه باغ های تاریخی، قلعه ها، اکوتوریسم، اقامتگاهها و جاذبه های زیبا است که هر کدام قابلیت سرمایه گذاری بالایی دارد.

" سید محمد رستگاری " از پیگیری برای ثبت ملی مهریز به عنوان باغ شهر تاریخی استان خبر داد و گفت: تعداد بوم گردی های این شهرستان طی سالهای اخیر از 12 واحد به  60 واحد افزایش یافته است و علاوه بر خانه باغ های تاریخی تعداد 20 خانه باغ های دیگر شناسایی شده است

وی افزود: این شهرستان در بخش های کشاورزی، دامپروری و صنعت و معدن، خدمات و محیط زیست هم دارای ظرفیت ها و پتانسیل های خوب سرمایه گذاری می باشد.

فرماندار مهریز ادامه داد: اما بخش کشاورزی مهریز طی سالهای گذشته به دلیل خشکسالی و کمبود منابع آبی، آسیب پذیر و بسیاری از باغات آن خشک شده است و به همین دلیل کشت های کم آب خواه نظیر زعفران و گل های محمدی جایگزین این باغات گردیده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 70 هکتار کشت گلخانه ای در مهریز اجرا شده و 7 هکتار هم در حال احداث است از اجرای احداث واحد  فراوری زیتون در مهریز خبر داد.

وی بخش صنعت و معدن و وجود شهرک ها و نواحی صنعتی، واحدهای تولید فولاد، کاشی و سرامیک، فراورده های لبنی ، تولید کارتن و سیمان را از ظرفیت های اقتصادی منطقه برشمرد و گفت: هم اینک یک واحد خودروسازی در مهریز در حال فعالیت است و در آینده این صنعت توسعه و گسترش خواهد یافت.

وی مهریز را برخوردار از پتانسیل های تولید انرژی برق خورشیدی است دانست و گفت: هم اینک یک واحد 10 مگاواتی خورشیدی در مهریز در حال فعالیت است و عملیات اجرایی احداث یک واحد 30 مگاواتی هم آغاز شده و یک واحد 10 مگاواتی نیز در حال اخذ مجوز است.

فرماندار مهریز وجود واحد معدنی سرب و روی مهدی آباد را از ظرفیت های اقتصادی بالای شهرستان توصیف کرد و گفت: با یک میلیارد دلار سرمایه گذاری برای تولید کنسانتره سرب و روی در این واحد، ظرفیت های لازم برای سرمایه گذاری در صنایع پائین دستی و کم اب  در مجاورت این معدن فراهم خواهد شد.

وی احداث کارخانه هواپیماسازی تحت لیسانس ایتالیا را از برنامه های آینده برشمرد و  مشارکت بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در این زمینه خواستار شد و گفت: در همین راستا، مجتمع فرودگاهی توسعه پرواز با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در زمینی به مساحت 100 هکتار در حال احداث می باشد.

در این نشست نمایندگان تام الاختیار دستگاههای عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان دیدگاهها و نقطه نظرات خود را در خصوص ظرفیت های سرمایه گذاری شهرستان مهریز طرح کردند.

تاکنون به همت مرکز یاد شده، فرصت های سرمایه گذاری شهرستان های  یزد، ابرکوه، میبد، بهاباد، اشکذر، بافق، خاتم و مهریز بررسی شده است.

telegram2

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

سرویس سیاسی

سرویس علمی

سرویس فرهنگی

سرویس ورزشی