امروز : چهارشنب ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳
گزارش و گزارش تصویری؛

نشست خبری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد

نشست خبری "علی زینی وند" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و مدیران کل حوزه اقتصادی استانداری روز چهارشنبه سوم مرداد ماه با حضور مدیرکل روابط عمومی استانداری و اهالی رسانه استان در سالن مدیریت بحران استانداری برگزار شد.
نشست خبری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد
شنبه | ۱۳۹۷/۰۵/۰۶ - ۰۹:۵۳ |
کد خبر : ۱۸۰۶ |
اقتصادی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد در نشست خبری با اهالی رسانه استان تاکید کرد: اولویت اول استان حفظ اشتغال موجود، ‌توسعه استان با استقرار صنایع دانش بنیان و کم آبخواه و حمایت قاطع از بخش خصوصی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در این نشست ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) خبرنگاری را حرفه ای مقدس،‌ زمان بر، سخت و پیچیده دانست و گفت: به غیر از انسان هایی که دغدغه های اجتماعی، تعهد بالای کاری، تعصب نسبت به نظام و کشور و توسعه همه جانبه ایران اسلامی دارند، آدم های عادی نمی توانند به این حرفه ورود ‌پیدا کنند.
"علی زینی وند" ادامه داد: اگر رسانه‌ها و شبکه‌های اطلاع‌رسانی وجود نداشته باشند هر قدر هم‌ فعالیت انجام شود، اتفاق ‌خاصی نمی‌افتد و باید در واقع قدر رسانه ها را دانست و از انتقادها و مشورت های دقیق آنها کمک گرفت.
‌وی ضمن درخواست از رسانه ها برای کمک به مدیریت ارشد استان در مسیر توسعه یزد خاطرنشان کرد: ‌رسانه هایی که با حرف دقیق زدن و با نقادی های شفاف و علمی توانسته اند در اجتماع جایگاهی پیدا کنند، ‌آن تاثیرگذاری خود را در بین مردم می‌گذارند و امروز شبکه های مجازی هم به مدد رسانه ها آمده اند.
زینی وند با بیان توانمندیهای استان در حوزه صنعتی و اقتصادی افزود: استان یزد ‌یک استان صنعتی با اقلیم خاص خود است، از نظر تنوع معدنی رتبه اول کشور، تولید کننده اول سنگ آهن و کاشی و سرامیک کشور هستیم و در تولید فولاد و صنایع وابسته ‌به آن ۱۵ درصد تولید کشور به استان یزد اختصاص دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گفت: در تولید صنعت نساجی که صنعتی با قدمت فراوان در استان است ۲۷ درصد تولید کشور را پشتیبانی می کنیم و در استان بیش از ۳۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی فعال و نیمه فعال مشغول به کار است.


تولید ٨٠٠ نوع کالای متنوع در استان


زینی وند ادامه داد: استان یزد با تولید ۸۰۰ کالای متنوع بیش از ۴ درصد تولید کشور را در دست دارد و دارای بخش خصوصی صاحب نظر، قدرتمند و تاثیرگذار در کشور است.
وی با اشاره به ضرورت واگذاری امور به مردم و بخش خصوصی،‌ افزود: حتی در زمان جنگ ما موضوع امنيت و دفاع از كشور را هم به مردم واگذار كرديم و درحال حاضر هم بايد اقتصاد را به مردم واگذار كرد و لازم است دولت فقط در اصطلاح نقش جاده صاف کن، قانون گذار شفاف و مبارزه کننده با رانت و فساد باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خاطرنشان کرد: توسعه کشور مستلزم حضور و مشارکت پرشور بخش خصوصی ‌است و استان یزد توانسته است در مسیر مقابله با تحریمها بانک جامع اطلاعاتی از نیازهای واحدهای تولیدی در حوزه تامین مواد اولیه به خارج از کشور تهیه کند.


بازار طلا در استان کم رونق نیست


زینی وند در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بازار طلا با محوریت سکه در استان کم رونق نیست اما بیشتر بر روی بحث خرید سکه متمرکز شده است، گفت:‌ تحولات ارزی کشور در چند ماه گذشته اگرچه ریشه اقتصادی دارد اما بیشتر ناشی از مسائل سیاسی است.
وی با اشاره به افزایش صادرات در سه ماه نخست امسال،‌ ادامه داد:‌ عمده واردات کشور نیز در سال جاری به خرید ماشین آلات و مواد اولیه اختصاص یافته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار با بیان اینکه ساماندهی تحولات ارزی و نوسانات قیمت سکه به اعتماد مردم نیاز دارد،‌ افزود: متأسفانه گروهی به گمان اینکه هنوز فضای انتخابات ادامه دارد و به علت کم تدبیری و رسیدن به اهداف سیاسی خود در تضعیف دولت با شلیک به اعتماد مردم، مشکلات اقتصادی کشور را چند برابر کردند.
زینی وند تهدید ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را شلیک‌های دیگر به اعتماد مردم نسبت به وضعیت شاقتصادی کشور عنوان و بیان کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران که هنوز وارد تحریم ها نشده است و این بیانگر شیطنت گروهی است که قصد دارند با تخریب اعتماد ملی شرایط اقتصادی کشور را نابسامان کنند.
وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران استان  گفت: به عنوان کسی که مسئول تنظیم سیاست های قانون گذاری در مجمع تشخیص مصلحت نظام بودم، ‌اعتقاد دارم عدم شفافیت و تعدد غیرضروری قوانین، تغییر بیش از ٧٠ درصدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هر دوره، اعمال ‌سلیقه شخصی و جناحی در اجرای قوانین، تعداد زیاد حقوق بگیران دولتی،‌ نظام اداری غلط و پر پیچ و خم و کنار گذاشتن بخش خصوصی از جمله مشکلات جدی کشور و دولت است و تا زمانی که این مسائل برطرف نشوند کشور آن طور که باید و شاید پیشرفت و توسعه پیدا نخواهد کرد.


آمار واقعی به مردم ارائه دهیم


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بیان کرد: ‌تعهد اول مسئولان دولتی باید شفافیت، ‌پاسخگویی و صادق بودن با مردم باشد و با آمار دقیق و واقعی با مردم سخن بگوییم.
زینی وند با انتقاد از ارائه آمار بیکاری ١٥ و چهار دهم درصد از سوی مرکز آمار سازمان مدیریت و برنامه ریزی، ‌ادامه داد: ‌در یک بررسی سطحی این آمار برای استان یزد غیرقابل باور است و به عنوان مثال در سال جاری رشد قابل توجهی در بیمه شدگان جدید تامین اجتماعی در استان داشته ایم.


به خط کردن امکانات دولت برای ارائه خدمات به مردم


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در پایان سخنان خود با بیان اینکه در خدمت به مردم و انجام امور استان احساس خستگی ندارم، ‌خاطرنشان کرد: ‌مدیران دولتی باید با عزم جدی همه امکانات دولتی را در دادن بهترین خدمات به مردم و بهبود وضعیت زندگی بسیج کنند و اگر مسئولان انتخاب شده مدیرانی محکم، ‌دقیق، باانگیزه و دارای برنامه و راهبرد باشند به آن توسعه مدنظر و پیشرفت هدف گذاری شده، دست خواهیم یافت و عزت و آبادانی ایران اسلامی را تداوم خواهیم بخشید.
گفتنی است در ادامه این نشست خبری، معاون استاندار و مدیران کل حوزه اقتصادی استانداری به سوالات خبرنگاران و اهالی رسانه استان پاسخ دادند.

 

عکس از: مجید دهقانی زاده

97050401970504029705040397050404970504059705040697050407970504089705040997050410970504119705041297050413970504149705041597050416970504179705041897050419970504209705042197050422970504239705042497050425

telegram2

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

سرویس سیاسی

سرویس علمی

سرویس فرهنگی

سرویس ورزشی