امروز : چهارشنب ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۳
گزارش و گزارش تصویری؛

نشست خبری "رضایی‌نژاد" مدیر عامل گروه تعاونی پیشگامان با اصحاب رسانه

مدیر عامل گروه تعاونی پیشگامان دوشنبه ۲۰ فروردین ماه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به پیشنهاد طرح تاسیس یک شرکت تعاونی تامین نیاز آبرسانی به یزد گفت: تا پایان فروردین ماه این شرکت با هیات امنایی تعدادی از بزرگان یزدی تاسیس می شود.
نشست خبری "رضایی‌نژاد" مدیر عامل گروه تعاونی پیشگامان با اصحاب رسانه
سه شنبه | ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۰:۵۲ |
کد خبر : ۱۷۵۱ |
اقتصادی

دکتر محمدرضا رضایی‌نژاد با اشاره به خشکسالی‌هاي متوالي سال‌های اخیر و اهمیت تامين آب برای ادامه حیات استان، تصريح كرد: هر شهروند يزدي بايد اين دغدغه را داشته باشد كه هر ميزان سرمايه كه در استان داشته باشد، در صورت ادامه اين روند و بروز بحران بي‌آبي نابود خواهد شد.وی با تشریح فعالیت های صورت گرفته در راستای تامین آب از دریای عمان گفت: وضعیت آب به گونه ای شده که همچون گذشته باید حقابه، تعیین و مردم هم در انتقال آب سهم داشته باشند.
دکتر رضایی نژاد افزود: در این خصوص در تعاونی ها بحثی به عنوان تأمین نیاز داریم و با استفاده از این بحث می توان برای تامین آب یزد با کمک مردم و فروش آن از سوی سهامداران اقدام کرد.
مدیرعامل گروه تعاونی پیشگامان تصریح کرد: یکی از طرح های بررسی شده و پیشنهادی با جمعی از سرمایه گذاران استان در قالب شرکت تعاونی تامین نیاز آب‌رسانی فلات مرکزی با هدف آب‌رسانی با ظرفیت ۵۰۰ میلیون متر مکعب و ۳۰۰ میلیون مترمکعب در مسیر برای فروش است.
دکتر رضایی نژاد، برآورد هزینه اجرای این طرح را ۱۵ هزار میلیارد تومان در دوره زمانی حدود چهار سال عنوان کرد و گفت: برای تاسیس اولیه شرکت نیازمند حداقل ۲۰ درصد سرمایه اعلام شده هستیم از این رو سهامداران و اعضای هیات امنا باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان آورده اولیه داشته باشند.
وی ادامه داد: به همین دلیل پیش بینی اولیه ما این است که شرکت تعاونی با حضور ۳۰ تا ۹۰ نفر از بزرگان یزدی که تا ۳۰ فروردین ماه برای ثبت نام و ارائه فیش مهلت دارند در روز ۳۱ فروردین ماه تاسیس شود.
عضو شورای اقتصاد مقاومتی استان یزد، ثبت شرکت، گرفتن مجوزها، تخصیص و تملک زمین، طراحی و قراردادهای آب شیرین کن و مطالعات و طراحی مسیر لوله‌گذاری را از اولویت‌های فاز نخست شروع فعالیت این شرکت تعاونی اعلام کرد و افزود: نحوه خرید سهام از سوی سرمایه گذاران خرد و نیز چگونگی ادامه فعالیت و خرید و فروش آب نیز در ادامه از سوی هیات امنا تعیین خواهد شد.
دکتر رضایی نژاد تاکید کرد:بهترین راه تأمین آب استان استفاده از سرمایه های خرد و کمک مردم است، البته در اين موضوع دولت نبايد خود را كنار بكشد بلكه مي‌تواند در تخصيص مجوزها، آزادسازي مسير انتقال آب از درياي عمان تا يزد و تصويب ميزان تامين حقابه سهامداران مشاركت مورد نياز را داشته باشد.
مدیرعامل گروه تعاونی پیشگامان از دیگر برنامه های این تعاونی را دریافت مجوز پست ، تلاش برای مدیریت مصرف انرژی و تکمیل طرح بندر خشک در استان اعلام کرد .
وی از برنامه‌ریزی این شرکت برای نهادینه کردن مدیریت مصرف انرژی در استان با اختصاص مشوق‌های مالی برای افرادی که کمتر مصرف می‌کنند خبر داد و گفت: در این طرح فروش پنل های خورشیدی برای نصب روی بام های منازل در برنامه بود که در مجموع ۴۰۰ قرارداد در این رابطه بسته شده و برای ۲۰۰ مورد نیز تجهیزات خریداری و در حال نصب است.
دکتر رضایی نژاد درباره مجوز پست هم گفت: از این پس کالاهای زیر ۵۰ کیلوگرم برای حمل و جابجایی باید یکی از سه علامت پست جمهوری اسلامی ، پست پیشگامان بادپا و پست تیپاکس را داشته باشند در غیر این صورت کالای قاچاق محسوب می شوند.وی ادامه داد: در نظر داريم مرسولات زير ۵۰ كيلوگرم را به صورت مويرگي در بين مصرف كنندگان توزيع كنيم و در اين رابطه پس از اقدامات آزمايشي، از توزيع ميوه با نرخ كمتر از بازار به دست مصرف‌كنندگان شروع خواهيم كرد و در ادامه ساير اقلام مورد نياز خانواده‌ها را بدون واسطه در اختيارشان خواهيم گذاشت.
مدیرعامل گروه تعاونی پیشگامان به برخی فعالیت های بندر خشک پیشگامان اشاره کرد و ادامه داد: راه‌اندازی سردخانه‌های بندر خشک پیشگامان به عنوان اولین بندر خشک بخش تعاونی کشور را داشته ایم و در حال گرفتن سایر مجوزها هستیم البته در این طرح یک مجموعه تفریحی ، ورزشی و بازاری نیز پیش بینی شده است که امیدواریم در تمامی این طرحها زنجیره تولید را تکمیل کنیم.
وی ابراز اميدواري كرد كه با راه‌اندازي دو طرح فوق، اين گروه تعاونی پیشگامان بتواند زنجيره تامين فراگيری از توليد‌كننده داخلی تا سبد خانوارها را شكل دهد و مديريت كند.
دکتر رضایی نژاد از هزینه سالانه ۲ تا ۲٫۵ میلیارد تومان برای توسعه ورزش بومی و استانی با تکیه بر استفاده از ورزشکاران استان از سوی پیشگامان نیز خبر داد.مدير عامل گروه تعاونی پيشگامان كوير يزد در پايان با اشاره به اين كه اقتصاد كشورمان از حالت اقتصاد تورمي به اقتصاد بهره‌وری تغییر رویه داده است اظهار كرد: امروز نمی‌توان ديگر از طريق مالكيت كسب سود كرد بلكه بايد با مديريت صحيح به سمت بهره‌وري بيشتر برويم و حتي پرداختي به افراد نيز براساس بهره‌وري آنها براي سازمان تعيين شود در غير اين صورت كشور به سمت نابودي و ورشكستگي پيش خواهد رفت.

 

عکس از: مجید دهقانی زاده

970121019701210297012103970121049701210597012106970121079701210897012109970121109701211197012112970121139701211497012115970121169701211797012118970121199701212097012121970121229701212397012124

telegram2

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

سرویس سیاسی

سرویس علمی

سرویس فرهنگی

سرویس ورزشی