امروز : پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶

یزد میزبان کاروان سفیران گردشگری تبریز ۲۰۱۸

کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018 میهمان شهر جهانی یزد بود.
یزد میزبان کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۰۹:۵۷ |
کد خبر : ۱۷۷۱ |
میراث فرهنگی و گردشگری

"سید مصطفی فاطمی فیروزآبادی" سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اعلام این خبر گفت : این کاروان با حضور 75 نفر هنرمند و صنعتگر در قالب 12 اتوبوس به شهرهای مختلف ایران سفر می کند و اهدافی چون معرفی داشته های فرهنگی، تاریخی، سوغات محلی، صنایع دستی و آواها و نواهای تبریز را به دنبال دارد و به صورت کاملا تخصصی به معرفی و آشناسازی مردم شهر ها با هنرهای سنتی این شهر می پردازد که در واقع هدف اصلی آنها، شناساندن پتانسیل ها و ظرفیت ها ی موجود در شهر تبریز در سال 2018 به تمامی گردشگران است.

بگفته فاطمی این کاروان که قرار است به 18 شهر کشور سفر کند تا کنون در شهرهای قشم ، زنجان ، اصفهان ، بوشهر، بندرعباس و سیرجان برنامه داشته است.

لازم به ذکر است: امروز برنامه این کاروان نیز در یزد در محل باغ جهانی دولت آباد با حضور جمعی از  مسئولین، مردم یزد و گردشگران خارجی برگزار شد که هنرمندان یزد همراه با هنرمندان تبریزی به صورت مشترک با اجرای برنامه ‌هایی همچون اجرای موسیقی سنتی و آیین‌های سنتی دیار آذربایجان، شور خاصی به برنامه ‌ها دادند.

گفتنی است: شهر تبریز در نهمین اجلاس وزیران گردشگری و کارشناسان ارشد کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دی ماه 1394 به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی در سال 2018 برگزیده شد.

telegram2

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

سرویس سیاسی

سرویس علمی

سرویس فرهنگی

سرویس ورزشی