امروز : پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۹

۱۵ اسفند ماه روز حل مسئله ریاضی دانش آموزي

شوراي خانه هاي ریاضیات ایران در جهت برگزاری مسابقات و برنامه های ترویجی ریاضیات اقدام به اجرای طرح روز حل مسئله ریاضی دانش آموزی با هدف همبستگی و مشارکت بیشتر بین خانه هاي ریاضیات کشوربرگزار می کند.
14 اسفند ماه روز حل مسئله ریاضی دانش آموزي
سه شنبه | ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۳:۱۳ |
کد خبر : ۹۰ |
علمی

این مسابقات در راستای ایجاد حس تعاون و همدلی و تبادل نظر و نوع دوستی بین دانش آموزان و معلمان سراسر کشورو اشنایی جامعه با زیباییها و کاربردهاي ریاضی انجام می شود.

از دیگر اهداف مهم برگزاری این مسابقات می توان به  ایجاد علاقه در دانش آموزان به درس ریاضی و حل مسئله،  آموزش غیر مستقیم مفاهیم ریاضی از طریق حل مسئله ، تقویت روحیه نشاط ، همکاري و تعاون بین دانش آموزان با حل مسئله ، یاد دادن رعایت مقررات و قوانین و  به دست آوردن تجربه لذت بردن از حل مسئله، مدل سازي و به کارگیري ریاضی در زندگی روزمره اشاره کرد.

برنامه حل مسئله در طول سال تحصیلی در دو مرحله اجرا میشود و مخاطب آن دانش آموزان پایه هاي چهارم و پنجم و ششم به صورت تیمهاي سه نفره می باشند.

 گفتنی است این طرح  به صورت متمرکز در روز جمعه 14 اسفند 1394 ساعت 9 صبح برگزار می شود. مدارس می توانند اسامی دانش آموزان  را حداکثرتا 12  اسفند ماه به خانه ریاضیات ارسال نمایند.

telegram2

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

سرویس سیاسی

سرویس علمی

سرویس فرهنگی

سرویس ورزشی