امروز : چهارشنب ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۵
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد تاکید کرد

به مفاخر و شخصیت های مهم فرهنگی توجه جدی شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از توجه جدی به مفاخر و شخصیت های مهم فرهنگی استان خبر داد.
به مفاخر و شخصیت های مهم فرهنگی توجه جدی شود
شنبه | ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ - ۱۳:۰۷ |
کد خبر : ۱۷۳۷ |
دسته بندی نشده

مجید جوادیان زاده طی نشستی با فرماندار و رییس شورای شهر بافق با بیان این خبر گفت:استان یزد از شخصیت فرهنگی و علمی مهمی برخوردار است که بادید به آنان توجه جدی شود.
وی گفت:برای نمونه ابوالفضل رشید الدین میبدی مفسر قرآن در نیمه اول قرن ششم و صاحب تفسیر «کشف الاسرار و عدة الابرار» و کمال الدین محمد وحشی بافقی از شاعران نامدار سده دهم هجری از شخصیت های مهم فرهنگی استان هستند که باید بیشتر در خصوص آنان کار و برنامه های فرهنگی و هنری انجام شود.
وی تاکید کرد:برای اعتلای فرهنگ ناب اسلامی و رشد و توسعه ادب فارسی می بایست به این بزرگان بیشتر بها داه شود و با مطالعه آثار گرانبها و بزرگداشت مقام و منزلت آنها  از این سرمایه ها و گنجینه های ادبی و علمی بهره مند شد .
همچنین فرماندار بافق دراین نشست گفت: شهرستان بافق از ظرفیت و پتانسیل بالایی در زمینه های مختلف فرهنگی و هنر برخوردار است و خوشبختانه گام های مثبتی در شهرستان برداشته شده است.
در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر بافق نیز ضمن تبریک سال نو و آرزوی سال پر نشاط برای اهالی فرهنگ و هنر عنوان کرد : شورای شهر و مجموعه شهرداری بافق آمادگی لازم را دارد که در تمام زمینه های فرهنگی و هنری  با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری کند و خوشبختانه برنامه های فرهنگی متعددی نیز از سوی مجموعه شهرداری برگزار شده که مورد رضایت و اقبال شایسته مردم قرار گرفته است.

telegram2

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

سرویس سیاسی

سرویس علمی

سرویس فرهنگی

سرویس ورزشی